Jesteś tutaj: Strona główna > Dostępność budynku > Dostępność budynku z parkingów

Dostępność budynku z parkingów

Piktogram ze zdjęciem budynku z góry. Wokół mniejsze piktogramy wejść i wyjść z parkingów.

Dostępność budynku z parkingu górnego

W każdym segmencie budynku Neofilologii UŚ znajdują się wejścia dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  Dostępność do budynku przez wejścia bez schodów jest zagwarantowana w segmencie czerwonym, żółtym, zielonym oraz turkusowym.

W segmencie czerwonym znajdują się trzy wejścia z parkingu górnego: wejście prowadzące do Dziekanatu 1.16 i księgarni, platforma schodowa oraz wejście główne do budynku Neofilologii UŚ.

Zdjęcie budynku z zaznaczonym parkingiem górnym.

1

Zdjęcie 1. Z parkingu górnego dostępność budynku Neofilologii, w segmencie czerwonym, jest możliwa przez wejście główne, platformę schodową na prawo od wejścia głównego oraz wejście do Dziekanatu 1.16.

Zdjęcie 2. Wejście do segmentu czerwonego z parkingu górnego znajduje się na poziomie Piętra 1. Do wejścia prowadzą schody oraz rampa dla osób z niepełnosprawnościami.

2

Wejście do segmentu czerwonego. Dziekanat 1.16

Wejście z rampą z parkingu górnego

3

Zdjęcie 3. Wejście schodami (8 stopni), z parkingu górnego, do księgarni i Dziekanatu 1.16 w segmencie czerwonym. 

 

Zdjęcie 4. Wejście do Dziekanatu 1.16 oraz księgarni przy użyciu rampy przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnościami. Dojazd do rampy z parkingu górnego.

4

Wejście do budynku, segment czerwony, przy użyciu rampy.

Wejście główne do budynku

Dostępność budynku Neofilologii UŚ przez wejście główne prowadzące do recepcji, Piętra 1 oraz przyziemia. Do wejścia głównego prowadzą schody (8 stopni). Na prawo od wejścia głównego znajdują się schody z platformą schodową dla osób niepełnosprawnych.

Wejście główne oraz platforma schodowa znajdują się w segmencie czerwonym i są dostępne z parkingu górnego.

5

Wejście główne do budynku. Podejście schodami. 8 stopni.

Zdjęcie 5. W segmencie czerwonym znajduje się wejście główne do budynku Neofilologii UŚ. Do wejścia głównego prowadzą schody (8 stopni).

Zdjęcie 6. Dla osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózku, jest dostępna platforma schodowa. Klatka schodowa oraz platforma są dostępne z parkingu górnego. Schody prowadzą do przyziemia w segmencie żółtym.

6

Dostępność budynku z parkingu dolnego

Dużym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami jest możliwość skorzystania z wejść na poziomie parkingu dolnego. W segmencie zielonym oraz żółtym znajdują się windy, którymi można dojechać na wyższe kondygnacje. Ponadto winda w segmencie żółtym jest przestronna i dedykowana dla osób poruszających się na wózkach.

Wjazd na parking dolny jest możliwy z ulicy Gen. Grota Roweckiego.

Zdjęcie budynku z góry z zaznaczonym wjazdem na parking dolny.

Wejście przed wjazdem na parking dolny

7

Wjazd na parking dolny od ul. Grota Roweckiego.

Zdjęcie 7. Wjazd do parkingu dolnego w przyziemiu prowadzący od ulicy Gen. Grota Roweckiego. Przed wjazdem znajduje się wejście do budynku od ulicy Gen. Grota Roweckiego.

Zdjęcie 8. Znak informujący o możliwości wjazdu na parking dolny w przyziemiu za okazaniem zezwolenia. Na poziomie parkingu znajdują się dwa wejścia do budynku. Wejścia prowadzące do windy są w segmencie zielonym i żółtym.

8

Znak informujący o parkingu podziemnym. Dojazd do wejscia z windą.

Wejście do budynku z parkingu dolnego

Na poziomie parkingu dolnego znajduje się specjalne miejsce parkingowe dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsce jest usytuowane na wprost wejścia do budynku.

Wejście prowadzi do windy w segmencie żółtym. W korytarzu, naprzeciw windy, znajduje się również toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Korytarz w segmencie żółtym prowadzi do przyziemia gdzie znajduje się szatnia, punkty gastronomiczne, aule, księgarnia oraz samorząd studencki.

Zdjęcie budynku z góry z zaznaczonym wejściem na parking dolny.

9

Wejście do budynku z parkingu w przyziemiu. Segment żółty z dostępem do windy dla osób z niepełnosrpawnościami.

Zdjęcie 9. Wejście do windy w przyziemiu w segmencie żółtym. W korytarzu znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Naprzeciw wejścia znajduje się miejsce parkingowe dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie 10. Wejście do windy w przyziemiu znajdujące się w segmencie zielonym. Obok windy jest klatka schodowa oraz korytarz prowadzący do przyziemia w segmencie turkusowym.

10